Hoe sluit ik mijn boekjaar af in MoneyMonk?
Een boekjaar afsluiten kan je doen op het moment dat het jaar voorbij is: zoals de naam zelf ook al aangeeft kan je zo het boekjaar "afsluiten". Daarnaast wordt bij het verwerken van je resultaat het 'Eigen Vermogen' (EV) opnieuw voor je uitgerekend en vastgesteld. Posten op je 'Balans' kun je automatisch tegen elkaar wegboeken, zodat je weer fris kan beginnen aan een nieuw boekjaar in MoneyMonk.
Na controle van alle boekingen "lock en beveilig" je daarmee het boekjaar. Zo ligt alles vast en blijft dat ook zo! Na het afsluiten van je boekjaar kun je dus geen wijzigingen of boekingen meer doen. In dit helpartikel lees je er alles over!
Zorg dat je boekjaar compleet is
Allereerst is het belangrijk dat je zelf controleert of je gehele boekhouding nu compleet is. Let daarbij goed op of je al je in- en verkoopfacturen hebt vastgelegd en daarbij de juiste factuurdatum hebt opgegeven. De factuurdatum is altijd leidend, niet de betaaldatum. Heb je nog onverwerkte bestanden binnen de “Bestanden” module, of op je eigen computer staan die horen bij boekingen in de periode die je nu afsluit? Verwerk die dan ook meteen. Controleer tot slot of je banksaldo in de bank/kas module klopt met je werkelijke rekeningen. Klopt alles? Dan kan je nu verder.
Doorloop de stappen in de checklist ter controle
In MoneyMonk hebben we het heel eenvoudig voor je gemaakt om bepaalde boekhoudkundige handelingen die bij een jaarafsluiting komen kijken te doorlopen. Door de checklist te volgen heb je deze handelingen snel afgewerkt.
Boekjaar exporteren
Tijdens de checklist heb je alles verwerkt en geblokkeerd; er kan nu niets meer gewijzigd worden. Dan is er nog maar één onderdeel dat je te doen staat: Maak een export van het boekjaar! In onze software kan je alle gegevens exporteren, download bijvoorbeeld je financiële gegevens via een XML auditfile of een grootboekmutatiekaart waarin al je journaalposten terug te zien zijn.
Ook kan je alle bestanden exporteren die je gedurende het boekjaar hebt aangemaakt of toegevoegd. Denk daarbij aan je eigen verkoopfacturen of de bonnen die je gescand hebt.
Na een klik op de knop wordt er een .zip bestand voor je klaargezet waar al deze documenten in staan. Op die manier heb je naast MoneyMonk altijd nog een backup van je financiële administratie. Je gegevens staan veilig in MoneyMonk, maar als ondernemer blijf jij verantwoordelijk voor de ‘Bewaarplicht’. Het kost je maar een paar klikken :-)
Let op, sluit je boekjaar altijd af in overleg met je boekhouder. Het kan zijn dat die een eigen werkwijze hanteert, het is dan makkelijker om vooraf goed af te stemmen dan achteraf werk dubbel te moeten doen.
Heb je nu geen boekhouder of accountant, bekijk dan onze Erkende Adviseurs pagina. Wil je advies over welke adviseur het meest geschikt is voor jou? Stuur ons een 'ticket' met je wensen, ons Support team helpt je dan graag in je zoektocht.
Heb je alle bovenstaande punten doorlopen, maar krijg je tijdens het indienen van de Inkomsten Belasting bij de Belastingdienst toch nog een verschil/foutmelding? Bekijk dan dit helpartikel met meer informatie over waar dit door kan komen.